Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 

Наталія Вареник: "Треба зробити журналістику способом свого життя"

11.05.2012

Наталія Вареник, переможниця конкурсу «Честь професії 2012» в спеціальній номінації «Сталий (збалансований) розвиток: шлях України» за роботу «Екоринок: чи допоможе закон нагодувати дорогою, але ситною продукцією?»

Наталія – творча особистість, має музичну освіту по класу фортепіано, захоплюється живописом та літературою. Очолює літературну студію «Письменник в Інтернет-просторі». Багато часу віддає громадській діяльності в екологічних та культурологічних організаціях. Дуже полюбляє подорожувати та занурюватись у світ Інтернету.

Чому Наталія вважає журналістику стилем життя вона поділилася в інтерв’ю  для сайту konkurssmi.org

- Наталія, ви вперше берете участь в конкурсі «Честь професії» і одразу перемога в спеціальній номінації «Сталий (збалансований) розвиток: шлях України». Які відчуття?

-    Відчуття дуже теплі, приємні. Мені близька ця номінація, бо я багато пишу на цю тему. І не тільки пишу – це стиль життя. Я в журналістиці багато років, все свідоме життя, вона завжди разом зі мною, але в конкурсах професійної журналістики участі не брала, бо відчуваю себе скоріше письменником.
Мені неодноразово говорили, що я журналіст від народження, але я не відчуваю себе «репортером», а скоріше творчою особистістю, аналітиком, оглядачем, десь так…
Дуже вдячна організаторам конкурсу та представництву Програми Розвитку ООН за це чудове свято, в якому довелося взяти участь!

-    Як відреагували колеги з «Дзеркала тижня», почувши про вашу перемогу?

- Церемонія нагородження припала на святковий період, коли наша редакція відпочивала. Тому я ще не мала можливості дізнатись про реакцію колег. Але ті з них, хто спілкувався зі мною, щиро привітали з перемогою.
 
- Чи читали ви роботи інших конкурсантів, які подавалися в номінацію «Сталий (збалансований) розвиток: шлях України»? Як ви оцінюєте  свою роботу в порівнянні з колегами?

- На жаль, не було часу детально прочитати всі роботи колег. Вдалось тільки переглянути їх.
Порадувало, що тематика робіт дуже різноманітна та цікава. Це означає, що журналістика в України цікавиться збалансованим розвитком нашої країни та проблемами екології.
Кинулось в око, що рівень робіт досить високий та професійний.
Вважаю, що мені допоміг досвід та добре знайомство з цією тематикою – адже я ще і науковець, представник Духовно-Екологічної Асамблеї Світу в Україні та член Президії Всесвітнього Форуму Духовної Культури.

- Як ви дізналися про конкурс та що мотивувало вас взяти участь в професійному журналістському конкурсі?

- Про конкурс я дізналась завдяки Інтернету, де я проводжу багато часу, адже літературна студія, яку я очолюю так і називається: «Письменник в Інтернет-просторі».
За останній час цей конкурс заявив про себе дуже впевнено.
Головною мотивацією взяти в ньому участь стало бажання підтримати номінацію «Сталий (збалансований) розвиток: шлях України», щоб громадяни нашої країни та журналісти більше дізнались про позитивні процеси та проблеми з тієї тематики, адже не дуже багато моїх колег пишуть на ці теми.
Конкурс виявився дуже цікавим, проводився на високому рівні, тому не виключаю, що в майбутньому візьму участь і в інших номінаціях.

- Як переможець що ви можете побажати учасникам в якості напуття?

- Мені запали в душу слова відомого журналіста Володимира Мостового («Дзеркало Тижня. Україна»), які він сказав на конференції з актуальних питань професійної журналістики:
«Професія журналіста – це не праця, а задоволення, яке отримуєш від написаного тобою».
Я вважаю, що краще сказати про нашу працю неможливо.
Мені б хотілося побажати всім учасникам конкурсу щоденно отримувати багато задоволення від своєї творчої праці  та  її результату!

- В чому секрет перемоги?

Ніяких особливих «секретів» перемоги немає. Треба зробити журналістику способом свого життя, жити з нею одним життям – у цьому секрет успіху…

- Що ви вкладаєте в поняття «честь професії»?


-    У кожній професії повинна бути своя «честь». У лікаря – врятувати хворого, у викладача – виростити з дитини грамотну порядну людину. У журналіста – правдиво висвітлювати проблеми нашого суспільства.
Бувають випадки, коли люди, в яких мені треба брати інтерв’ю, хвилюються, що їх слова дістануться до читача «перекрученими».
І я щаслива, що можу їх запевнити: ще не було такого випадку, коли б я неправдиво донесла до читачів слова людей.
У таких випадках я кажу людям: «Можете бути впевненими, Ви маєте справу з професійним журналістом».

- Як ви саморозвиваєтесь та підвищуєте свій професійний рівень (тренінги, література, інше)?

- По-перше, ніякі тренінги не допоможуть, якщо немає таланту до своєї справи. Якщо він є від народження, це вже залог успіху.
По-друге, найкращою навчальною літературою вважаю публікації моїх колег у «Дзеркалі Тижня. Україна». На початку свого журналістського шляху я писала статті про будь-які новини.
З часом зрозуміла, що це лише перший крок в журналістиці. Вчилась на матеріалах своїх колег, як по підручниках, мистецтву аналітики. Дізнавалась про багато нового  і цікавого…

Дарія Віннікова для konkurssmi.org     
40
 
 
73629
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
ГУРТ Детектор Медіа
 
Партнери конкурсу
USAID Internews SIDA
 
Спонсори конкурсу