Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 

Надія Павлик-Вачкова: «Потрібно розповідати просто про найскладніше, зрозуміло про найнезрозуміліше, легко про найнудніше»

03.01.2012


Для Надії Павлик-Вачкової «Честь Професії» особливо цінний конкурс  –  торік вона перемогла у двох номінаціях: «Краще журналістське розслідування» та «Краще подання складної теми». Цьогоріч Надія знову пробуватиме свої сили, аби підтвердити свій статус  професійної журналістки.
 
Як перемога у першому конкурсі професійної журналістики «Честь професії» вплинула на Вашу кар’єру?
 
Надія Павлик-Вачкова: Я відчула на якусь мить потрібність своєї професії. Це було доволі приємно. Та, на жаль, конкурс не набув такого широкого розголосу серед професійної аудиторії, щоб аж змінити кар’єру. Вплинув на самооцінку – адже коли те, що подобається тобі, виявляється подобається і іншим, ба більше – поважним і шанованим людям, почуваєш себе так, наче йдеш в ногу з ними. Та й взагалі – я роблю матеріали так, щоб вони подобалися іншим, і коли мої сподівання підтвердилися, безумовно, це окрилює і збадьорює в творчому плані.
 
Що змінилося за минулий рік у Вас особисто та у Вашій роботі після перемоги у конкурсі?
 
Надія Павлик-Вачкова: За цей рік я змінила роботу в новинах на роботу над документальним проектом, звільнилася з найбільшого каналу країни і мало не очолила державне телебачення у Львові. Чи допомогла перемога? Частково, оскільки моїх керівників не надто цікавила моя перемога. Але я зрозуміла, що зупинилася, і пора рухатися далі.
 
Чому Ви берете участь у професійних журналістських конкурсах? Яка Ваша головна мотивація?
 
Надія Павлик-Вачкова: Важко чесно відповісти на це запитання – ми ж відверто собі багато в чому не зізнаємося. Напевно, задля упевнення – те, що я роблю, має ціну в професійних колах. Адже глядач завжди цінуватиме відвертість і зрозумілість у матеріалі, а прискіпливі імениті колеги завжди зможуть уявити, як би вони це зробили – можливо і краще. Тому, коли подобається фахівцям, це дає відчуття того, що рухаєшся у правильному напрямку, залишаєшся зрозумілим, але і розвиваєшся.
 
Ваші побажання цьогорічним конкурсантам?
 
Надія Павлик-Вачкова: Працювати лише над тим, що до душі! Робити матеріали такими, щоб самому подобалися навіть через кілька років. І, звісно, удачі!
 
Чи подали Ви, чи, можливо, плануєте подавати роботу на конкурс «Честь рофесії-2011»? Поясніть, будь ласка, причини.
 
Надія Павлик-Вачкова: Подала поки в електронному варіанті. Причини – добрі спогади про попередній конкурс. А ще – боюсь, це останній мій матеріал з новинної серії, і було б непогано відчувати, що щось колись робила не дарма.
 
Що, на Вашу думку, варто модернізувати та вдосконалити (технічно, візуально, організаційно) в конкурсі? Як саме і чому?
 
Надія Павлик-Вачкова: Бракує реклами серед журналістів. В його камерності є свій шарм, але взяти участь і перемогти у цьому конкурсі має бути престижно!
 
Як Ви гадаєте, які риси та характеристики професійного журналіста?
 
Надія Павлик-Вачкова: Просто про найскладніше, зрозуміло про найнезрозуміліше, легко про найнудніше. І жодного непідтвердженого чи перекрученого факту. Як на мене, професійність вимірюється довірою глядача, яку журналіст не здатен зрадити. А ще - вмінням захопити глядача настільки, що той просто не зможе залишатися байдужим. І у телебачення в цьому сенсі є чимало переваг!
 
Інтерв’ю підготувала  Христина Дрогомирецька

     
40
 
 
43171
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
ГУРТ Детектор Медіа
 
Партнери конкурсу
USAID Internews SIDA
 
Спонсори конкурсу