Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 
 

Катерина М’ясникова: «Основна наша амбіція – щоб конкурс став щорічною журналістською премією, яку б поважали всі представники цієї професії»

07.01.2012

Інтерв’ю з Катериною М’ясниковою, виконавчим директором Незалежної асоціації телерадіоМовників (НАМ) про унікальність конкурсу «Честь професії», очікування від другого конкурсу «Честь професії» та про інноваційний формат фінальної церемонії нагородження переможців конкурсу.


 

 

- Як зміниться конкурс у 2011 році? Що, порівняно з минулим роком, заплановано нового?

Катерина М’ясникова: Основне завдання, яке ми поставили перед собою у 2011 році, аби конкурс був масштабнішим, аби участь у ньому взяла більша кількість журналістів. Основна наша амбіція – щоб конкурс став щорічною журналістською премією, яку б поважали всі представники цієї професії. Серед інновацій – змінений формат фінальної церемонії. Порівняно з минулим роком вона буде урочистішою та супроводжуватиметься балом.  Це буде справжнє журналістське свято.
 

- В чому унікальність конкурсу «Честь професії»? Чому участь у ньому є престижною?

Катерина М’ясникова: Для мене унікальність конкурсу у тому, що в його рамках існує постійно діюча Рада Експертів із журналістів-професіоналів, яких поважають та цінують усі представники професії. Вона й обирає журі, яке згодом оцінює роботи номінантів. Організатори та меценати не обирають журі, вони не мають жодного впливу на вибір кращих робіт. Відтак, на мою думку, унікальність цього проекту в абсолютній професійності на кожному з етапів проведення.
 

– Як ви оцінюєте результати першого конкурсу? Які показники Ви, як організатори, хотіли б покращити в цьому році? Чому було прийнято рішення про продовження конкурсу?

Катерина М’ясникова: Торік на конкурс було надіслано велику кількість добротних, якісних робіт. Як для першого року, конкурс був достатньо помітним, але цьогоріч ми маємо намір зробити його кращим завдяки двом речам – збільшити кількість робіт від теле- та радіокомпаній, а також долучити більшу кількість ЗМІ до процесу висвітлення результатів конкурсу, а відтак привернути до нього увагу суспільства.


Такий проект як «Честь Професії» за один рік реалізувати не можливо. Це – багаторічний проект, який лише після кількох років проведення починає жити самостійно. Гадаю, аби конкурс жив повноцінним життям, його потрібно хоча б три роки підтримувати, щоб згодом він набув самостійних форм та своєю авторитетністю гуртував навколо себе дедалі більше професійних журналістів. Зрештою, рішення не проводити конкурс у нас ніколи не виникало.
 

– Що особисто Ви вкладаєте у поняття «високі стандарти журналістики»?

Катерина М’ясникова: Я люблю наші медіа за те, що вони вміють нас розважати, але для мене професійний журналіст найперше повинен уособлювати правду. Він має фахово розумітися в тому, про що пише, аби пояснити мені природу яковгось явища. Важлива місія журналіста – відкривати приховане та пояснювати незрозуміле. Сьогодні, в інформаційну епоху, це потрібно робити чесно. Я неодноразово проводила порівняння, що хочу споживати смачні продукти, вдягати гарні та якісні речі, і я хочу отримувати від медіа якісну інформацію. Саме від неї залежать більшість моїх рішень: що я вживатиму, у що одягатимуся, за кого голосуватиму, кому віритиму. Це певною мірою спрощене уявлення, але саме від того, що нам говорять рідні, друзі, знайомі, зрештою засоби масової інформації, ми приймаємо важливі рішення, формуємо своє ставлення до існуючої влади опозиції, певних соціальних явищ та проблем.
 

– Які головні критерії оцінювання робіт учасників і як будуть визначатися кращі журналісти України?

Катерина М’ясникова: Для кожної з номінацій передбачені свої критерії, спільні з яких об’єктивність, зрозумілість, не упередженість, цілісне розкриття теми. З усіма цими критеріями можна ознайомитися у нас на сайті. Хоч я не є членом журі, та особисто для мене найважливішим критерієм для оцінювання усіх робіт є бажання журналіста розібратися у суті поставленого питання чи проблеми.
 

– Якій темі буде присвячена Конференція з професійної журналістики у цьому році, що передуватиме церемонії нагородження переможців конкурсу?

Катерина М’ясникова: Я б дуже хотіла, щоб цього року ми з журналістами поговорили, наприклад, про вплив такого явища як WikiLeaks.  Новітні технології змінили роль журналіста, сьогодні його завдання полягає не в тому, щоби знайти факт чи новину, а в тому, аби дати їй професійний аналіз, правильно подати інформацію у всій її повноті. Адже не настільки важливо, що один посол чи міністр казав іншому (маю на увазі WikiLeaks), а як ці розмови вплинули на міжнародні та політичні відносини між державами. Сьогодні для журналіста це нова роль, і я б хотіла про неї почути різні дискусії під час конференції.
 

– Що Ви знаєте про переможців першого конкурсу «Честь Професії», як перемога вплинула на їх роботу та кар’єру?

Катерина М’ясникова: Наскільки мені відомо, переможців минулорічного конкурсу високо оцінили у їх редакціях. Цьогоріч ми обов’язково їх усіх запросимо на «Честь Професії – 2011» - і до участі у конкурсі, і на урочисте святкування.
 

– Якими будуть призи для переможців цього року?

Катерина М’ясникова: Основний приз – це наша стелла, на якій вигравіюванні найцінніші слова, які характеризують журналістську професію. Це той приз, без якого не піде жоден із переможців «Честі Професії – 2011». Призи, звичайно, будуть, але не хотілося б зараз про них говорити, оскільки чесно вважаю найціннішим у нашому конкурсі – це визнання колег-професіоналів. Моє особисте прагнення, щоби за декілька років наша стелла була символом визнання колег, уособленням сміливості говорити правду, робити свою справу якісно, неупереджено та зрозуміло, визнанням того, що ти хороший журналіст, якого є за що поважати.
 

Вважаю, що подібні заходи та конкурси найперше працюють на формування стандартів професії. Адже навіть те, що хтось обговорює переможця з обуренням, стверджуючи «чому він переміг, якщо він пише не так», дає імпульс думати, а як повинно бути «так».
 


     
65
 
 
14389
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
 
Партнери конкурсу
 
Спонсори конкурсу