Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 

Оголошено склад Журі та Відбіркової комісії конкурсу професійної журналістики «Честь Професії 2019»

01.03.2019

Склад журі конкурсу професійної журналістики «Честь Професії», який проводить Незалежна асоціація телерадіомовників, повністю сформовано. Експертне журі, яке обрали 210 медіаекспертів on-line голосуванням, визначатиме номінантів та переможців конкурсу у 2019 році.

Конкурс «Честь Професії» вже десятий рік поспіль нагороджує журналістів за високу професійну якість їхніх матеріалів, підтверджуючи повагу та визнання статусу журналіста в суспільстві.

Урочиста церемонія нагородження переможців конкурсу «Честь Професії»  відбудеться у травні 2019 року.

 

Цьогоріч переможців у п’яти основних  номінаціях конкурсу обиратиме такий склад професійного Журі:

«Найкращий матеріал з громадянською позицією»

 • Кирило Лукеренко – головний редактор «Громадського радіо»;
 • Валентина Самар – головна редакторка ІА «Центр журналістських розслідувань»;
 • Галина Петренко – директорка ГО «Детектор медіа», членкиня Громадської ради при Державному агентстві з питань кіно; членкиня Української кіноакадемії.

 

«Найкраще подання резонансного матеріалу»

 • Олексій Шалайський – головний редактор порталу «Наші гроші»;
 • Надія Бабинська (Вірна)  – медіа-експертка, експертка з питань відкритих даних;
 • Андрій Куликов – радіо- і телеведучийголова правління «Громадського радіо», голова ВГО «Комісія з журналістської етики», член Наглядової ради конкурсу "Честь професії".

 

«Найкращий репортаж»

 • Ігор Балинський – засновник та викладач Школи журналістики УКУ, кандидат наук із соціальних комунікацій;
 • Осман Пашаєв – виконавчий продюсер Кримської філії суспільного мовлення «UA:Крим»;
 • Олег Онисько – головний редактор порталу ZAXID.NET.

«Найкраще подання складної теми»

 • Сергій Андрушко – журналіст-розслідувач Програма «Схеми: Корупція в деталях» (спільний проект Радіо Свобода та UA:Перший);
 • Галина Бабій – ведуча програм, продюсер «UA:Українське радіо»;
 • Лідія Стародубцева – завідувачка кафедри медіакомунікацій ХНУ імені В. Н. Каразіна, професорка, докторка філософських наук, кінорежисерка, журналістка Радіо Свобода, авторка і ведуча серії телепрограм на Харківському телебаченні.  
   

«Надія журналістики»

 • Зоя Казанжи – медіа-експертка,  журналістка;
 • Данило Мокрик – журналіст програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом»;
 • Ірина Славінська – журналістка, продюсерка «Радіо Культура» ПАТ НСТУ, координаторка кампанії проти сексизму в медіа та політиці «Повага».

 

«Конкурс – це виявлення рівня журналістики у всіх вимірах (спорт, політика, розслідування, культура) для того, щоб назвати найкращих. Це ті орієнтири, маркери, це ті висоти, планки до яких повинні тягнутись ті, хто хоче зростати у своїй професії, або навпаки - критикувати та казати, що я можу запропонувати щось краще. В будь-якому випадку, це більша прозорість у нашій діяльності, більша доступність, більший аналіз і більше знайомств.» - Галина Бабій, ведуча програм, продюсер «UA:Українське радіо»

 

 Склад Відбіркової комісії конкурсу «Честь Професії» у 2019 році:

 «Найкращий матеріал з громадянською позицією»:

▷ Ольга Вакало, редакторка філії ПАТ "НСТУ" (Запорізька регіональна дирекція);
▷ Ангеліна Карякіна, головна редакторка «Громадське ТБ».

  «Найкраще подання резонансного матеріалу»:

▷ Наталія Стеблина, аналітик Інституту демократії ім. Пилипа Орлика, доцентка факультету журналістики, реклами та видавничої справи Одеського університету ім. Мечникова;
▷ Ольга Владимирова, журналістка, генеральна директорка  ТРК «Приват ТВ Дніпро».

 

 «Найкращий репортаж»:

▷ Ірина Виртосу, журналістка, експертка з недискримінації, Центр інформації про права людини, координаторка Журналістської мережі з прав людини;
▷ Володимир Торбіч, головний редактор Агенції журналістських розслідувань "Четверта влада" (Рівне).

 

 «Найкраще подання складної теми»:

 Тетяна Кузнєцова, деканка факультету журналістики НУ "ОЮА", професорка, докторка наук із соціальних комунікацій;
▷ Отар Довженко, керівник Центру моніторингу та аналітики ГО «Детектор медіа» 

 

 «Надія журналістики»:

▷ Вікторія Єрмолаєва, членкиня правління Громадського радіо, ведуча, редакторка сайту povaha.org.ua.;
▷ Любов Василик,  докторка наук із соціальних комунікацій, завідувачка кафедри журналістики Чернівецького національного університету імені Ю.Федьковича, медіа-експертка Інституту демократії імені Пилипа Орлика;

 

Конкурсні матеріали оцінюватимуть у два етапи. Спершу їх переглядатиме кваліфікована Відбіркова комісія. ЇЇ завдання – відібрати не менше 10 та не більше 20 найкращих матеріалів у кожній номінації, які будуть допущені до подальшого оцінювання Журі конкурсу.

 

Які матеріали прогнозують побачити на конкурсі цього року журі конкурсу, розповів Серій Андрушко - журналіст-розслідувач програми «Схеми: Корупція в деталях», член журі конкурсу: «Я очікую від журналістів історії. Правдиві історії на свіжі теми чи з новими ракурсами. Історії, які можуть викликати емоції. Хочу бачити висвітлення гострих актуальних суспільно значущих тем, які стосуються якомога ширшого кола осіб. Ще краще, щоб у них йшлося про викриття та можна було побачити, що журналіст чи журналістка доклали зусиль, щоб з’ясувати справді нову інформацію та зробили якомога більше для того, щоб історія була зрозуміла, яскрава та гарно ілюстрована».

 

Своїми очікуваннями поділилась Ірина Виртосу – журналістка, експертка з недискримінації Центру інформації про права людини, членкиня Відбіркової комісії конкурсу: «У першу чергу, я очікую побачити фахові матеріали, з дотриманням журналістських стандартів та етики. Якщо ці умови будуть дотримані залізно, тоді можна бути спокійною за українську журналістику. Також дуже цікаво, які теми цьогоріч порушують номінанти, і яка в них складова про цінності прав людини. Питання недискримінації, українські політичні в'язні в Криму та РФ, дотримання прав переселенців, катування в місцях несвободи, напади на українських активістів, висвітлення розслідування злочинів на Майдані тощо - чи є ці теми в полі зору наших журналістів? Про це пишуть регіональні ЗМІ чи представники центральних медіа? Журналістові важливо висвітлити це питання, як гарна тема, чи він/вона сам розділяє ці цінності й тим самим висловлює свою громадянську позицію? Дуже сподіваюсь, що на частину цих питань я отримаю відповідь, будучи в журі конкурсу».

 

Для реєстрації в конкурсі (радіо, теле-матеріали, друковані та інтернет ЗМІ) необхідно заповнити заявку. Детальну інформацію можна отримати за тел. 044-254-55-56 або написавши на e-mail: project@nam.com.ua. Контактна особа – Наталія Терес.

Всі подробиці конкурсу, документи, а також останні новини можна знайти на офіційному сайті та офіційній сторінці у Facebook.


Національний Конкурс професійної журналістики «Честь Професії 2019» став можливим завдяки фінансовій підтримці Агентства США з міжнародного розвитку через Інтерньюс та  Посольства Швеції.

 

Оргкомітет конкурсу:
Наталя Терес - менеджерка проектів Незалежної Асоціації Телерадіомовників
Тел. (067) 407 09 42; (044) 254 55 56
project@nam.com.ua
www.nam.org.ua 

     
2
 
 
9787
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
 
Партнери конкурсу
USAID Internews SIDA
 
Спонсори конкурсу