Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 

Олена Козаченко: «Українській журналістиці не вистачає об'єктивності, незалежності та незаангажованості»

04.05.2016

 Щодня одеська митниця оформлює товарів на мільйони гривень. Великі гроші породжують спокусу урвати собі шматок. Підприємці знають – що більше покладеш на лапу чиновнику, то швидше пройдеш контроль. Новий очільник Одещини Михайло Саакашвілі обіцяє спіймати корупціонерів. І начебто робить це, призначаючи нову людину. Але чи стали правила на найбільшій українській митниці більш прозорими? Олена Козаченко шукає правду у своїй роботі «Одеська мУтниця». І стає із нею переможницею конкурсу «Честь професії» у номінації «Краще подання резонансного матеріалу».

 - Розкажіть, будь ласка, про свій журналістський досвід. Як ви прийшли у професію?

- Починала у 2010 році зі стажування на телеканалі ICTV, саме цей телеканал і став моїм першим місцем роботи. Як прийшла у професію? – Просто. Моя мама журналіст (на радіо), батько – режисер монтажу. Дитинство пройшло на радіо і різноманітних телеканалах. Мабуть, закохалася в роботу на телебаченні з дитинства.

 - Що найбільше цінуєте у своїй професії?

- Найцінніше у журналістиці – це залишатися об'єктивним та заслужити довіру глядача. І, звичайно, працювати на результат.

За більш ніж 5 років роботи в журналістиці, я працювала на розважальних та соціальних проектах, на кримінальних новинах, навіть була радіо – ведучою. Та тим, що мене захоплює по-справжньому, стала саме розслідувальна журналістика. Я не сприймаю журналістику як роботу. Це стиль життя, я нею живу. Без свят і вихідних, без 8-ми годинного робочого дня. Тому можу сміливо сказати, що у журналістиці подобається все, навіть, те що здавалося б не цікавим (розшифровування синхронів, наприклад), все одно цікаво. І найголовніше те, що я можу допомогти, і допомагаю людям.

 - Чому подавали саме цей матеріал?

- Тоді, наприкінці жовтня 2015 року події на Одеській митниці наробили чимало галасу. І ми намагалися знайти правди – що ж насправді там сталося. Мені здається, нам вдалося об'єктивно оцінити та подати цю ситуацію. Після виходу сюжету я отримувала чимало дзвінків від одеситів, які казали "Дякуємо!", так само, після виходу сюжету, у керівництва ДФС, як мені здається, були зв'язані руки для того, аби призначити на більш високу посаду пані Ареф'єву (головну фігурантку сюжету). Тому мені здалося, що саме ця робота, яка отримала багато позитивних відгуків серед українців (як людей, що мають відношення до митниці, так і пересічних громадян) і багато негативу від керівництва ДФС, мала взяти участь у конкурсі.

 - Чого не вистачає сучасній українській журналістиці? Як це змінити?

- Українській журналістиці (більшій її частині) не вистачає об'єктивності, незалежності та незаангажованості. Адже більшість телеканалів належать певним олігархам, які диктують своїм підлеглим (журналістам) СВОЮ політику. 

 - Чи є журналістський стандарт, який для вас найбільш цінний?

- Об'єктивність, незалежність, результативність, значимість.

 - На вашу думку, наскільки важливі такі професійні конкурси як «Честь професії»?

- Такі професійні конкурси як «Честь професії», мотивують і є гарним стимулом для журналістів.


Козаченко Олена Олегівна. Народилася 16 вересня 1989 року в місті Києві.

2006 — 2010 - Національний університет “Києво-Могилянська Академія”, факультет історії.

2010 — 2012 - Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, факультет історії

2011 — 2012 - журналістка телеканалу ICTV

2013 — 2015 - журналістка телеканалу “ЧП.ІНФО” (“Магнолія-ТВ”)

2015 — по нинішній час — журналістка проекту журналістських розслідувань

“Слідство.Інфо” Громадське телебачення

 


     
17
 
 
27296
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
ГУРТ Детектор Медіа
 
Партнери конкурсу
USAID Internews SIDA
 
Спонсори конкурсу