Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 

Богдан Піленко: «Ми не повністю використовуємо свої можливості»

28.04.2016

 Богдан Піленко здобув перемогу у номінації «Надія журналістики» з роботою «Немирне перемир’я». Цей спеціальний репортаж – один із низки матеріалів молодого журналіста Богдана Піленка із зони АТО. Він показує перехід до позиційної оборони в умовах проголошеного, але не завжди дієвого перемир’я після останніх перемовин у Мінську. Ця тема і її майстерне розкриття забезпечили Богданові безапеляційну перемогу на конкурсі.

 

- Розкажіть, будь ласка, про свій журналістський досвід. Як Ви прийшли у професію?

- Журналістом захотів стати, коли вчився у 9 класі. Щоправда, тоді я мріяв бути спортивним коментатором. У 2009-ому вступив до Інституту журналістики Київського міжнародного університету. Протягом навчання деякий час писав матеріали у газети "Блік" та "Український футбол". 2 роки був журналістом та ведучим програми "Свіжий погляд". Її випускала телестудія університету. Наприкінці четвертого курсу мене направили на практику на «Перший національний». Вже за три тижні мені запропонували лишатися працювати. Так я став журналістом програми «Підсумки тижня», в якій пропрацював 10 місяців. У квітні 2014-го прийшов на телеканал «112 Україна». Спершу був кореспондентом, а в лютому 2015-го отримав посаду спецкора.

 

- Що найбільше цінуєте у своїй професії?

- Найбільше у професії ціную, напевно, нові знайомства. Часто зустрічаю людей з просто неймовірними історіями. А ще подобається дізнаватись цікаву інформацію першим і потім переповідати її глядачам. Тут з'являється відповідальність. Адже, думаю, одна з найголовніших заповідей журналіста – не нашкодь. Особливо, у наші дні.

 

- Чому подавали саме цей матеріал?

- В час підготовки матеіалу  з’явилася  інформація, що бойовики готують масштабний наступ з Горлівки на Артемівському та Дзержинському напрямках. За час зйомок ми побували на чотирьох опорних пунктах українських військових. По два на кожному напрямку. Бійці розповідали нам про обстріли з боку бойовиків. Показували вирви від снарядів важкої артилерії, місця, в які влучили ворожі міномети та танки. Розповідали про те, що противник накопичує сили. Загалом,  Горлівський напрямок завжди був одним із найнебезпечніших. Під час зйомок потоваришував з кількома бійцями. Деякі з них вже демобілізувалися. Однак зв'язок тримаю з усіма й досі. Саме завдяки цим бійцям матеріал став для мене особливим.

 

- Чого не вистачає сучасній українській журналістиці? Як це змінити?

- Як на мене, українська журналістика кардинально змінилася за останні 2,5 роки. Нас змінив Майдан. Нас змінила війна. Нас змінив той величезний потік інформації, якого ми, напевно, ніколи не бачили. І в цьому є проблема. Адже в тому потоці інформації дуже багато фейків. І ми, на жаль, не завжди їх помічаємо.

Ще одна наша проблема полягає в тому, що ми не повністю використовуємо свої можливості. Дуже багато інформації у відкритому доступі. Просто ми не знаємо, як її знайти. Нині одне прізвище чи одна фотографія можуть стати приводом для масштабного розслідування. У них цілком можна обійтися без запитів у різні державні інстанції. Але поки не всі ми знаємо, як це зробити.

 

- Чи є журналістський стандарт, який для вас найбільш цінний?

- У кожного з нас – своя правда. Тому в матеріалах, напевно, найбільш важливий баланс думок. У своїх публікаціях та сюжетах ми не можемо захищати одну позицію  й не давати висловитися іншій стороні.

 

- Чи вплине і як перемога у конкурсі на вашу подальшу діяльність?
- Я вперше взяв участь у подібному конкурсі. І мені дуже приємно, що я переміг. Однак, зупинятися на цьому  не буду. Крім «Надії журналістики» є ще багато номінацій.

 

- На вашу думку, наскільки важливі такі професійні конкурси як «Честь професії»?

- Конкурс «Честь професії» дозволив дізнатися більше про своїх колег, побачити, що зараз найбільш важливе в нашій професії. А ще це перевірка своїх сил. Тут ми можемо побачити всі наші слабкі місця.

 


     
109
 
 
32242
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
ГУРТ Детектор Медіа
 
Партнери конкурсу
USAID Internews SIDA
 
Спонсори конкурсу