Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 

Оголошено переможців VII конкурсу професійної журналістики «Честь професії»

25.04.2016

 22 квітня у НСК Олімпійському (Хол Чемпіонів) відбулась урочиста Церемонія нагородження переможців конкурсу професійної журналістики «Честь професії 2016». Було обрано найкращі, на думку медіаспільноти, журналістські матеріали минулого року.

«Загалом, конкурсні роботи оцінювало 38 членів журі», – зазначив під час відкриття церемонії Олексій Погорєлов, генеральний директор Української асоціації видавців періодичної преси. Він також підкреслив, що цього року конкурс побив рекорд по кількості прийнятих заявок – у восьми номінаціях за звання найбільш професійних, впливових та актуальних журналістських матеріалів змагались 912 робіт.
 

Катерина М’яснікова, виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників, у своєму виступі прокоментувала дискусію, що точилась навколо цьогорічного складу  журі: «Будь-який конфлікт – це шлях до розвитку. Саме так ставляться організатори до ситуації навколо  складу журі». – І нагадала про головну мету конкурсу: «Це конкурс для журналістів і про журналістів. Наша мета – знаходити героїв, розповідати про них аудиторії, відчувати їх та допомагати їм змінювати своє життя».

 

У номінації «Кращий матеріал з громадянською позицією» перемогла Ірина Соломко, шеф-редактор департаменту спецпроектів на каналі ICTV, із роботою «Добровольці».

Фіналісти номінації:

Анастасія Рінгіс, журналіст видання «Українська правда», із роботою «З одиночного пікету в одиночну камеру»;

Максим Опанасенко, журналіст бюро журналістських розслідувань «Свідомо», із роботою «Будинок на кістках»;

Уляна Дрючкова, журналіст департаменту спецпроектів на каналі ICTV, із роботою «На хвилі Кремля»;

Христина Малазонія, журналіст департаменту спецпроектів на каналі ICTV, із роботою «Злочини проти Майдану: винних досі не покарано».

Крістіна Даніельсон, радник, керівник управління співробітництва у сфері реформ (Посольство Швеції), зазначила, що теми, підняті у роботах фіналістів, надзвичайно близькі їй, і вона розуміє, чому так важливо говорити про них.

 

Переможцем в номінації «Краще подання резонансного матеріалу» стала Олена Козаченко, журналіст «Слідство. Інфо», із роботою «Одеська мУтниця».

Фіналісти номінації

Олександр Курбатов, журналіст «Слідство. Інфо», із роботою «Ідеальна пара»;

Юлія Шафранська і Марія Карпа, журналістки «Слідство. Інфо» зі спільною роботою «Воєнні інтертуристи»;

Роман Романюк, редактор видання «Українська правда», із роботою «Мукачівський трикутник. Контрабанда, Правий сектор та закляті друзі»;

Галина Корба, журналіст видання «Новое время», із роботою «У ліжку з війною».

Журналістка Василіса Фролова, яка оголошувала переможця у цій номінації, розповіла, що переглянула усі роботи фіналістів і, на її думку, перемога дісталась дійсно важливій та резонансній темі, що розкриває ще одну гілку корупційної війни в Україні.

 

У номінації «Краще журналістське розслідування» перемога дісталась Любові Величко, журналісту інтернет-видання «Texty.org.ua», із роботою «Ukraine Toxic Chemical Clean-up Under Investigation».

Фіналістами стали:

Аліна Стрижак і Денис Бігус, «Наші гроші», канал ZIK, зі спільною роботою «Життя міліцейської еліти»;

Марія Жук, журналіст телеканалу 24, із роботою «ЦРУ. Як корупціонери використовують лісові пожежі для збагачення»;

Віра Балдинюк, головний редактор видання Korydor, із роботою «Будинок Новікова на Подолі: справа про умисне вбивство»;

Аліса Юрченко, спецкореспондент програми «Наші гроші», із роботою «Феєрична оборудка НБУ та Мінфіну із банком Пшонки».

Ведуча Оксана Гутцайт, вручаючи номінацію побажала переможниці мати натхнення робити розслідування надалі.

 

У номінації «Краще подання складної теми» переміг Олексій Бобровников, спец кореспондент програми «ТСН тиждень», із роботою «Цикл сюжетів про «сіру зону» на Донбасі».

Четвірка фіналістів виглядає таким чином:

Сергій Андрушко, журналіст «Радіо Свобода», із роботою «Як вибирають нових «старих» прокурорів» (зняв свою роботу з конкурсу);

Марія Жартовська, журналіст видання «Українська правда», із роботою «Соціальний ліфт президентської канцелярії. Ложкін і його друзі у владі»;

Дмитро Лиховій, позаштатний автор видання «Польсько-український портал», із роботою «Як за рік змінився волонтерський рух на підтримку армії»;

Михайло Ткач, журналіст «Радіо Свобода», із роботою «Валентин Наливайченко: секрети шпигуна» (зняв свою роботу з конкурсу).

Олексій Суханов, ведучий на телеканалі «Україна», упевнений, що українську журналістику робить сильною чітка громадянська позиція журналістів.

 

У номінації «Надія журналістики» переміг Богдан Піленко, журналіст каналу «112 Україна», із роботою «Немирне перемир’я».

У четвірці фіналістів:

Ольга Перехрест, журналіст Інтернет-видання ZAXID.NET, із роботою «Найменший вибір»;

Ірина Скіць, журналіст Інтернет-видання ZAXID.NET, із роботою «Ми були впевнені, що нас тут чекають»;

Тетяна Кузьмінчук, журналіст телеканалу ZIK, із роботою «Відгороджені від світу»;

Вікторія Лупай, журналіст філії національної телекомпанії України «Чернівецька регіональна дирекція», із роботою «Віктор Піцул».

«Дуже швидко йде час, сьогодні ви надія, а завтра ви – «на коні». Тримайтесь на цьому коні, не падайте з нього», – зазначив Костянтин Грубич, ведучий каналу 1+1, нагороджуючи переможця.

 

У спецномінації від Наглядової ради «За людяність у нелюдяні часи» переміг Богдан Кутєпов, журналіст ГО «Громадське телебачення», із роботою «Чечетов. Прощання». Богдан Кутєпов зняв свою роботу з конкурсу після підбиття підсумків оцінювання журі.

Четвірка фіналістів номінації:

Катерина Зінов’єва, журналіст каналу ICTV, із роботою «Живуть люди: уроки виживання в прифронтових селах Донбасу»;

Христина Бондаренко, журналіст ГО «Громадське телебачення», із роботою «Батя» - капелан та названий батько 33 дітей» (зняла свою роботу з конкурсу);

Станіслав Ясинський, журналіст студії 1+1, із роботою «Діти війни»;

Мар'яна П'єцух, керівник проекту «Донецькі», із роботою «Нас єднає Україна».

«Дуже важко знайти того, хто б цікаво, психологічно глибоко міг писати про людей. Журналістика зараз дуже змінилась, вона стала більш аналітичною, але з неї потроху, як пасту з тюбика, вичавлюють людину», – зазначив Володимир Мостовий, головний редактор видання «Дзеркало тижня», оголошуючи переможця.

У спеціальній номінації Програми розвитку ООН в Україні «Будуємо нову Україну разом» перемогу здобули Віталій Сич та Віталіна Приходько з журналу «Новое Время», з роботою «Що, коли Донбас завтра знову наш?».

Четвірка фіналістів:

 Марія Набока, журналіст, автор і ведуча програми PFE/RL Радіо Свобода, з роботою «Екодружній стиль життя: відмова від зайвого і економія коштів»;

Ігор Сєров, кореспондент газети «Сегодня», із роботою «Как складывается судьба переселенцев: побег от преследователей через полмира и тайные отъезды из дома»;

Леніна Бичковська, власний кореспондент газети «Факти та

коментарі», з роботою «Переселенец с Донбасса, переживший три комы и пять хирургических вмешательств, стал успешным предпринимателем в Луцке.»,

Роман Кравець, Оксана Хомей, Андрій Пасічник та Валерія Лопатіна, учасники школи журналістики УП, з роботою «Виросли на майдані. Волонтерські ініціативи два роки тому».

 

Володарем спеціального призу від компанії «Емвей Україна» – «Матеріал, що надихає до створення власного бізнесу» – став Андрій Фарисей, журналіст Forbes, з роботою «Пивная интуиция: как превратить локальную пивоварню в национального производителя».

Фіналісти номінації:

Христина Коновалова, економічний оглядач газети «Сегодня», з роботою «Антикризисные рецепты: переходим на обувь отечественного производителя»;

Наталя  Гамоля, заступник головного редактора видання «Личный счет», з роботою «Венец с доходом»;

Всеволод Некрасов, кореспондент видання «Українська Правда», з роботою «Як у маршрутці придумали проект на 800 тисяч доларів. Історія стартапу Ecoisme»;

Вікторія Торяник, кореспондент видання Forbes, з роботою «8 шагов на пути к компании счастливых сотрудников».

 

Церемонію нагородження проводили Тетяна Даниленко, ведуча «5 каналу», та Роман Вибрановський, ведучий каналу UA:Перший. Телеверсію церемонії 1 травня о 21.40 год можна переглянути в ефірі   UA:Перший.

 

Усі зареєстровані на конкурс роботи, новини, положення про конкурс та іншу інформацію, яка може вас цікавити, читайте на офіційному сайті конкурсу. Окрім офіційного сайту, стежити за новинами можна на сторінці конкурсу у Facebook.

 

Конкурс професійної журналістики «Честь Професії 2016» підтримують:

- Шведське агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (The Swedish International Development Cooperation Agency)

- проект «У-медіа» міжнародної організації «Інтерньюз нетворк», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID),

- Програма розвитку ООН в Україні,

- Система Компаній Кока-Кола в Україні

- Компанія «Камелія»

- Компанія «Емвей Україна»

- Генеральний телевізійний партнер – UA: Перший

 

Оргкомітет конкурсу:

 

УАВПП (друковані ЗМІ та Інтернет-ЗМІ):

Ольга Сергієнко

менеджер з сервісу, УАВПП

044-425-58-21
organizator@uapp.org
www.uapp.org

НАМ (радіо та ТВ матеріали):

Ольга Пришко

Pr-менеджер проектів НАМ
Тел. (095) 934 62 41

project@nam.com.ua
www.nam.org.ua


 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
ГУРТ Детектор Медіа
 
Партнери конкурсу
USAID Internews SIDA
 
Спонсори конкурсу