Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 

Заява Національного конкурсу професійної журналістики «Честь Професії»

21.04.2016

 У зв'язку з подальшим розгортанням дискусії щодо припустимості роботи пана Романа Скрипіна в журі національного конкурсу професійної журналістики «Честь Професії», а також відкликанням деякими учасниками конкурсу своїх робіт, Наглядова Рада та Оргкомітет «Честь Професії» роблять наступну спільну Заяву.

Національний конкурс професійної журналістики «Честь Професії» був створений та 7 років поспіль розвивається як платформа для визначення,  визнання та заохочення найбільш професійних та найвищої якості авторських журналістських робіт, які були оприлюднені в українських ЗМІ протягом року, що минув. Від першого дня своєї роботи «Честь Професії» виходить з принципів прозорості, публічності, професійності та дотримується свого ключового документу – Положення про Національний конкурс професійної журналістики «Честь Професії». Для недопущення можливості конфлікту інтересів робота Оргкомітету, який складають працівники УАВПП та НАМ, підпорядкована рішенням, які приймає незалежна Наглядова Рада. Рішення Наглядової Ради – закон для Оргкомітету. Так само як і для усіх інших учасників конкурсу «Честь Професії» - номінантів, учасників, членів Журі.


Сила професії журналіста – в мудрості, в умінні вирішувати складні питання так, щоб від цього вигравало суспільство та професія. Це вимагає виваженості, мудрості та витримки, а також терплячості. Зокрема це змушує журналіста тимчасово «виносити усі важкості та обмеження служби» задля того, щоб кінцевий результат був високоякісним.


Сила конкурсу «Честь Професії» - у прозорості та компетентності. Саме тому Наглядова Рада є об'єднаною навколо визнання сильних робіт.


Ми дуже шкодуємо, що деякі сильні журналісти, в тому числі фіналісти, зняли у цьому році свої роботи з конкурсу з огляду на скандал навколо участі пана Романа Скрипіна у роботі журі «Честь Професії». Разом із тим, конкурс побудований за чіткими правилами, які викладені письмово і яких ми суворо дотримуємося вже 7 років поспіль. Ці правила є єдиними для усіх.


Саме тому, 14 квітня, як тільки нами був отриманий лист від пані Наталі Гуменюк, членкині Наглядової Ради конкурсу, Голови ГО «Громадське телебачення», питання щодо відкликання пана Романа Скрипіна та анулювання результатів його роботи у журі «Честь Професії 2016» було винесене на голосування членів Наглядової Ради. І саме тому, віддаючи належну шану позиції кожного учасника конкурсу – а в цьому році їх понад 900 (!) – ми проведемо Церемонію нагородження фіналістів та переможців Національного конкурсу професійної журналістики «Честь Професії 2016» за правилами, у відповідності до рішення Наглядової Ради та у визначений термін.

Усі подальші дії щодо коригування правил формування журі будуть виконані у відповідності до Положення про конкурс «Честь Професії» одразу після завершення цьогорічного етапу проведення конкурсу.

Нам, дійсно, дуже шкода, що деякі учасники «Честь Професії 2016» були вимушені відкликати свої роботи, і ми поважаємо їх позицію та їх рішення. Разом із тим ми закликаємо усіх до об'єднання зусиль як для вшанування найсильніших професіоналів української журналістики, так і для вирішення складних питань професійної журналістської спільноти в Україні.

Разом ми сильніші! І разом ми зможемо усе!


     
3
 
 
10495
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
ГУРТ Детектор Медіа
 
Партнери конкурсу
USAID Internews SIDA
 
Спонсори конкурсу