Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 

Заява огранізаційного комітету щодо звинувачень на адресу конкурсу

20.04.2016В останні дні конкурс професійної журналістики «Честь професії» став об’єктом емоційних заяв та звинувачень. В результаті семеро дійсно професійних журналістів, серед яких: Богдан Кутєпов («Громадське телебачення»), Сергій Андрушко («Радіо Свобода»), Михайло Ткач («Радіо Свобода»), Анна Цигима («Громадське телебачення»), Христина Бондаренко («Громадське телебачення), Андрій Сайчук та Наталія Тарасовська («Громадське телебачення»), відкликали свої роботи з конкурсу та позбавили себе можливості отримати чесно заслужені відзнаки. Нагадаємо, що Голова ГО «Громадське телебачення» Наталка Гуменюк поставила питання про виключення Романа Скрипіна з журі конкурсу, а журналіст Богдан Кутєпов зробив низку заяв та закликає учасників конкурсу відкликати роботи.

Оскільки «Честь професії» – конкурс якісної журналістики, одним з принципів якої є достовірність, вважаємо за необхідне в першу чергу викласти факти.

З моменту заснування конкурсу було визначено основоположний принцип – це конкурс журналістів, для журналістів, що буде контролюватися журналістською спільнотою. Було розроблено складну систему управління конкурсом, яка повністю унеможливила вплив організаторів (Незалежної асоціації телерадіомовників та Української асоціації видавців періодичної преси) не лише на результати, але навіть на формування та роботу журі.

Відповідно до Положення про конкурсу органами управління конкурсу є Рада експертів, яка відповідає за обрання журі, Організаційний комітет, який забезпечує організацію конкурсу та дотримання положення, Наглядова рада, яка розглядає скарги в разі їх наявності та здійснює контроль точності виконання існуючого Положення Конкурсу, та Журі конкурсу, яке оцінює роботи.

Процедура формування журі багатоступенева. У 2010 році методом «сніжного кому» було сформовано Раду експертів. Кожного року Наглядова рада переглядає список членів Ради експертів та оновлює його. Цього року дійсний склад членів Ради експертів був затверджений Наглядовою радою 26 січня. Щороку Рада експертів зі свого складу шляхом рейтингового голосування обирає журі відповідного року. Голосування проводиться онлайн на сайті конкурсу. Результати підраховуються автоматично. Обраним членам Ради експертів Організаційний комітет пропонує стати членам журі. З тих експертів, які надали згоду, формується остаточний склад журі. У 2016 році формування журі було закінчено 30 березня. 31 березня на сайті конкурсу було оприлюднено повний склад журі конкурсу. Ще раз звертаємо вашу увагу на те, що представники Організаційного комітету не є членами Наглядової ради, не можуть впливати на склад Ради експертів та на голосування за членів журі.

Разом з тим представники «Громадського телебачення» мали можливість впливати на склад журі на кожному із етапів його формування! Одним з 9 членів Наглядової ради була Наталія Гуменюк. У складі Ради експертів три представники «Громадського телебачення»: Христина Бондаренко, Тарас Білка та Ганна Андрієвська. Проте ані на етапі затвердження складу Ради експертів, ані на етапі голосування за журі, ані після оголошення його складу Наглядова рада не отримала жодної скарги щодо когось з членів журі.

Скарга від Наталі Гуменюк надійшла лише 14 березня. Вона не могла не знати про те, що Роман Скрипін в складі Ради експертів, оскільки список членів надсилався їй як члену Наглядової ради на затвердження майже за 2 місяці до цього. Голосування журі на той момент було вже закінчено. Список номінантів оголошено. Підготовку церемонії нагородження, до якої на той момент залишалося лише 5 робочих днів, було майже завершено. Не дивлячись на все це Наглядова рада розглянула скаргу та приняла рішення шляхом голосування. проголосувала питання членства Романа Скрипіна в Раді експертів повторно. Переважила позиція залишити Романа в складі Ради експертів. Чому було ухвалено таке рішення, мають коментувати члени Наглядової ради, але варто зазначити, що в якості обґрунтування своїх вимог пані Гуменюк не надала жодного документу. Фактично, раді було запропоновано сприймати позицію однієї зі сторін конфлікту як однозначно правильну. При цьому публічної інформації щодо стану конфлікту між Громадським та Скрипіним фактично немає. Медійній громаді достеменно не відомо, чи повернуті кошти, якщо ні, чи подано заяву про злочин і т.д.

Важливо сказати, що впродовж 2-х днів, поки йшло обговорення, на Оргкомітет чинився тиск. Пан Кутєпов в емоційній формі попередив керівника проекту про те, що «неправильне» рішення може поставити під загрозу церемонію нагородження і існування конкурсу загалом. На нашу думку це неприпустимо.

Все викладене вище дає нам право повернути питання щодо присутності Романа Скрипіна в журі конкурсу колегам з Громадського. Чому, якщо конкурс, як пише Наталя в своєму пості в Фейсбуці, важливий для неї, вона не звернула на членство Романа Скрипіна в Раді експертів 2 місяці тому? Чому колеги з Громадського не підняли це питання, коли голосували за журі? Чому не має повної інформації про перебіг конфлікту, що створює враження, що його вичерпано? Чому не опубліковано жодного документу? Чому не ініційовано розгляд питання в Комісії по журналістській етиці або Незалежній медіа раді?

Ситуація, яка скалася, буде ретельно проаналізована Наглядовою радою та Оргкомітетом. Мабуть, зазнають змін і процедури голосування в Наглядовій раді, і порядок формування Ради експертів. Все це буде після церемонії нагородження в п’ятницю, яку ми обов’язково проведемо. Тому що конкурс важливий для розвитку журналістських стандартів. Тому, що, окрім Романа Скрипіна, ще 14 членів журі та 15 членів пре-журі приділили багато часу визначенню переможців. Тому, що більше 900 учасників хочуть дізнатись, хто став найкращим цього року. Тому, що це має стати результатом багатомісячної роботи команди проекту. Тому, що ми маємо зобов’язання перед нашими донорами і партнерами. І насамперед тому, що цьогорічний конкурс, як і усі попередні, був проведений чесно та з дотриманням усіх правил і процедур.

Ми все ще хочемо сподіватися, що частина фіналістів, розібравшись у ситуації, поверне свої роботи у конкурсну програму. Колеги, ви варті перемоги!


Співголова організаційного комітету              Катерина М’яснікова
Співголова організаційного комітету            
 Олексій Погорелов     

   
          


     
0
 
 
10452
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
ГУРТ Детектор Медіа
 
Партнери конкурсу
USAID Internews SIDA
 
Спонсори конкурсу