Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 

Конкурс професійної журналістики «Честь Професії» відреагував на запит щодо складу журі 2016 року

19.04.2016

 У четвер, 14 квітня, у Наглядову раду конкурсу «Честь професії» надійшов запит від одного із її учасників, а саме, Наталі Гуменюк, голови ГО "Громадське телебачення", з проханням переглянути участь у журі конкурсу журналіста Романа Скрипіна.

В своєму запиті пані Наталя, зокрема заначила:

«Звертаю вашу увагу, що Романа Скрипіна було більшістю голосів загальних зборів ГО "Громадське телебачення" виключено з організації за завдання шкоди організації та привласнення понад 250 000 євро внесків громадськості, а також використання службового положення для таємного переведення на власний рахунок 38 000 доларів, яке Громадське отримало як роялті на каналі Громадського YouTube. Саме тому, навіть маючи конфлікт інтересів, будучи головою ГО "Громадське телебачення", вважаю неприпустимою участь людини в журі конкурсу, який називається "Честь професії", адже це справді нівелює честь нашої професії».

Згідно з Положенням конкурсу, журі конкурсу шляхом рейтингового голосування з-поміж себе обирає Рада експертів, у яку входить близько 100 журналістів. Рада експертів конкурсу формувалася у 2010 році за принципом «сніжного кому» та постійно переглядається Наглядовою радою конкурсу. До Наглядової ради входять: 1. Володимир Мостовий, шеф-редактор, газета «Дзеркало Тижня»; Андрій Куликов, ведучий програми «Свобода слова», ICTV, голова правління ГО "Громадське радіо"; Наталія Лігачова, голова правління ГО "Телекритика" і шеф-редактор порталу "Детектор медіа"; Олексій Мустафін, генеральний директор телеканалу "Мега"; Валерій Іванов, президент, Академія Української Преси, професор; Діана Дуцик, виконавчий директор ГО "Телекритика"; Олег Хоменок, радник з питань ЗМІ, проект У-медіа; Зураб Аласанія, генеральний директор Національної телерадіокомпанії України; Наталія Гуменюк, голова ГО "Громадське телебачення". Організатори конкурсу – Незалежна асоціація телерадіомовників та Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси з метою уникнення конфлікту інтересів не мають впливу на склад Ради експертів та журі.

26 січня 2016 року Наглядова рада поіменно розглянула склад Ради експертів та затвердила його складі 91 експерта. В списку експертів залишився і Р. Скрипін, за якого під час обрання журі голоси віддала максимальна кількість експертів. На цій підставі йому було запропоновано стати членом журі конкурсу у номінації «Найкраще подання складної теми». Роман Скрипін погодився на пропозицію і 31 березня на сайті конкурсу було розміщено офіційну заяву про затверджений склад журі у всіх номінаціях. Ані під час перегляду складу Ради експертів, ані після оголошення складу журі ніяких застережень щодо персонального складу, ані від членів Наглядової ради, ані від учасників конкурсу до організаційного комітету не надходило

Наглядова Рада конкурсу є контрольно-ревізійним органом, який розглядає скарги, що стосуються діяльності конкурсу. Відповідно до Положення конкурсу, члени Наглядової ради відреагували на запит Наталки Гуменюк та провели голосування щодо участі Романа Скрипіна у Раді експертів конкурсу та відповідно у журі номінації «Краще подання складної теми». Згідно з голосуванням, яке завершилося 18 квітня, більшість учасників Наглядової ради проголосували за збереження за Романом Скрипіним статусу журі конкурсу 2016 року.

Зважаючи на конфлікт між учасником Наглядової ради та Романом Скрипіним, питання про вилучення останнього з списку ради експертів конкурсу переглядатиметься ще раз після закінчення конкурсу 2016 року.

Після підбиття підсумків голосування щодо зазначеного питання пані Наталя Гуменюк заявила про вихід з Наглядової ради. Надаємо текст її заяви повністю:

«Колеги, на жаль, за браком часу я не змогла приділити достатньо часу роботі в Наглядовій Раді. Відповідно, це призвело до того, що я не змогла вчасно поінформувати членів Наглядової Ради та Ради Експертів про ризики і запобігти діям, через які до роботи в журі конкурсу "Честь професії" залучені особи, які дискредитують честь професії і саму премію. Відповідно, моя робота не була і лишається не ефективною. Зважаючи на це, інформую про свій вихід з Наглядової Ради. Також як голова "Громадського телебачення", зважаючи, на завдану шкоду організації одним із членів журі премії, та відповідно незалежній журналістиці, не можу в будь-якому вигляді залишатися причетною до цієї нагороди».

Прес-служба конкурсу «Честь Професії»


     
0
 
 
10349
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
ГУРТ Детектор Медіа
 
Партнери конкурсу
USAID Internews SIDA
 
Спонсори конкурсу