Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 
 

Журі «Честі професії» у номінації «Кращий матеріал з громадянською позицією» : нові реалії вимагають від журналістів особливої відповідальності

15.05.2015

Цьогоріч переможцем у номінації «Кращий матеріал з громадянською позицією» VI конкурсу професійної журналістики «Честь професії» стала стаття редактора «Дзеркала тижня» Юлії Мостової «На фарбу».  Фіналістами номінації стали Сергій Рахманін («Дзеркало тижня, матеріал  «Не стріляй!»), Дмитро Гнап («Слідство.Інфо», робота «Учасник НЕбойових дій»),  Дмитро Фіоник («Фокус», робота «Как волонтёр Татьяна Рычкова командует фронтом») та  Денис Казанський («Українська правда», робота «Письмо в Россию из Донецка»).

Журі  цієї номінації конкурсу «Честь професії» Андрій Куликов та Віталій Голубєв розказали про  фіналістів та своє бачення розвитку української журналістики.


Віталій Голубєв, головний редактор видавничого дому «ОГО», викладач Національного університету «Острозька академія», керівник Школи універсального журналіста
:

 

– Віталію, як, на Ваш погляд, змінилась українська журналістика з останніми подіями (Євромайдан, АТО, анексія Криму)? 

Перш за все тематично навіть неозброєному оку помітно, наскільки зросла частка матеріалів відповідної тематики у загальній сукупності контенту українських ЗМІ. По-друге, нові реалії вимагають від журналістів особливої відповідальності за сказане й написане. Зростає вага журналістського слова. І, мені здається, більшість колег це усвідомлює. (Хоча, з іншого боку, приплив молоді без належного досвіду на роботу в інтернет-видання часом формує протилежну «картинку»). По-третє, в умовах постійних суспільних потрясінь надзвичайної ваги набуває наша функція «масового посередника», коли ЗМІ зводять між собою людей, які мають проблеми, і людей, які можуть допомогти їх вирішити. Все це в сукупності збільшує суспільну вагу журналістики як сфери діяльності загалом. 

 

– Що мають робити журналісти, щоб збільшити рівень довіри населення?

Нічого надзвичайного чи принципово нового просто прагнути дотримуватись професійних та етичних стандартів настільки, наскільки це можливо в існуючих реаліях. Зупинюсь на одній проблемі, яка, на мою думку, загострилась саме останнім часом. Зараз в інтернет-видання прийшло на роботу чимало молоді без належного професійного та життєвого досвіду, і такі «журналісти» часто пересмикують факти, зловживають надміру гучними заголовками. Це не сприяє довірі до ЗМІ. Вважаю, тут надзвичайно важливою є роль редактора підказати, підкорегувати, спрямувати у вірне русло.

 

– Оцініть у загальних рисах роботи, подані на конкурс.

Сильні, яскраві, цікаві, гострі. Оцінювати роботи було надзвичайно відповідально доводилось читати статті колег, перед професіоналізмом яких не перший рік схиляю голову в повазі. Радий, що вони перемогли.

 

– Що мають робити журналісти для професійного зростання?

Багато читати не лише свої видання і свої роботи, а й інші. Вчитись у колег. Доробки переможців та учасників конкурсу «Честь професії» хороший матеріал для цього. Відвідувати тренінги. Слідкувати в онлайні: що нового в колег? Пам'ятати, що журналістика це стиль життя, а отже, ти журналіст не лише на роботі і в робочий час навколишнє життя постійно підкидає безліч матеріалу, який може знадобитись у журналістській діяльності. Варто лише помічати і осмислювати.


Андрій Куликов, журналіст, ведучий програми «Свобода слова» на ICTV:

 

– Андрію, як, на Ваш погляд, змінилась українська журналістика з останніми подіями (Євромайдан, АТО, анексія Криму)?
Напевно, зарано давати на це запитання обґрунтовану відповідь. Мир покаже, як на нас вплинула війна.
 

 Що мають робити журналісти, щоб збільшити рівень довіри населення?
Працювати на найвищому рівні професійних стандартів, не виправдовуючись війною.
 

 Оцініть у загальних рисах роботи, подані на конкурс.
Різноманітні, відображають найкраще і найгірше, що є в українській журналістиці.

 Що мають робити журналісти для професійного зростання?
Стежити за доробком колег; ставити себе на місце слухачів, глядачів, читачів; брати активну участь у створенні суспільних і громадських засобів масової інформації.

Прес-служба конкурсу
     
20
 
 
24923
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
 
Партнери конкурсу
 
Спонсори конкурсу