Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 
 

Станіслав Ясинський: «Місія журналіста - це щось більше, ніж інформування. Це заряджання глядача власною впевненістю, гідністю і бажанням щось змінити».

07.06.2013

Станіслав Ясинський 15 років працює журналістом. Останні роки – у програмі «ТСН-тиждень» телеканалу 1+1. Участь у «Честь професії» цьогоріч взяв вперше. Мотивацією стало не визнання, а можливість показати свій фільм «Сусіди для Сірьожі» якомога більшій аудиторії, зокрема журналістській. Про свою виграшну «конкурсну заявку» у номінації "Кращий матеріал з громадянською позицією", а також про те, яким повинен бути журналіст у сучасних українських реаліях далі в інтерв’ю.


Традиційне питання – які емоції у вас викликала перемога у номінації?

Я дуже хвилювався, коли пролунало моє ім’я. А далі все відбулося швидко і кумедно - виходиш на сцену, тобі починають запихати в руки подарунки, і коли вже ти навантажений ними, то отримуєш мікрофон і мусиш щось говорити.


Наскільки перемога була для вас неочікуваною?

Важко сказати. Ми з режисером Іваном Сауткіним зробили досить специфічне кіно, за яке, я переконаний, ми ще отримаємо закордонні фестивальні премії. Проте в нашому ефірі рейтинг "Сусідів дяді Сірьожі" був досить низьким: спрацювала велика рекламна дірка посеред фільму, а також специфічна для документального кіно неквапливість. Нинішньому глядачеві з кліповим мисленням важко зосередитися на чомусь довшому, ніж 5 хвилин, якщо це, звичайно, не Брюс Вілліс. Мене страшенно тішить навіть не сама перемога, а те, що велика кількість моїх колег, які були експертами конкурсу і були в журі, подивилися фільм. А те, що я переміг інших - надихає знімати далі.


Ви подали на конкурс лише одну роботу, чому?

Спершу я планував подати на конкурс дві роботи - фільм "Сусіди дяді Сірьожі" і розслідування, присвячене зникненню величезної кількості свиней з зони африканської чуми на Запоріжжі. Проте згодом вирішив, що звичайний матеріал важко порівняти з фільмом, який ми робили чотири місяці. Плюс, до фільму був ще рік, коли вся редакція «ТСН-тижня» активно витягувала з тюрми Максима Дмитренка. Тож я залишив лише фільм - як найголовніше за весь рік.


Що вас мотивувало брати участь у конкурсі?

Розуміння того, що в разі виграшу, кіно побачить набагато більша аудиторія.


Чи переглядали ви роботи конкурентів, кого із них могли б виокремити?

Чесно кажучи, дивися небагато. Звісно,переглядав роботи колег з Грошей, НТН та ТВІ. Дивитися решту просто не вистачало часу.


Чим для вас є «честь професії»? Які асоціації викликає це словосполучення?

Це якась радянська формула «партія - ум, честь и совесть нашей епохи». Насправді, «честь професії» для мене - знати, що я не лише інформую, але потроху змінюю світ на краще. Сподіваюся, що на краще.


На вашу думку, яка місія українського журналіста сьогодні?

Не списатись до мишів. Маю на увазі, що теми сьогоднішньої преси і телебачення - абсолютно інші, дрібніші, жовтіші, ніж це було ще 10 років тому. Я не бачу в цьому великого зла - ми лише повторюємо шлях ЗМІ в інших країнах, але мушу визнати, що дрібні теми звужують бачення журналіста. А журналіст з вузьким розумінням нівечить читача і глядача. Якщо говорити про місію, то це щось більше, ніж інформування. Це, мабуть, заряджання глядача власною впевненістю, гідністю і бажанням щось змінити.


Як ви підвищуєте свій професійний рівень?

Багато читаю в дотичних напрямах та сферах діяльності - у сценарній справі, публіцистиці. Намагаюся розмірковувати над тим, що бачу і чую.


Якщо це не секрет, як ви плануєте витратити призові гроші?

Нарешті купили потужний комп'ютер з величезним монітором - для виробництва фотофільмів, яким я замаююся вже тривалий час.

Конкурс «Честь професії 2013» відбувався в межах Українського медійного проекту «У-Медіа», що здійснює Інтерньюз Нетворк за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Партнери конкурсу – Представництво Програми розвитку ООН в Україні, Посольство Великої Британії в Україні, компанія Amway, ТМ Інкерман, квіткова компанія «Камелія», компанія Кока-кола Україна, ТМ Неміров, Міжнародний Інститут Менеджменту, компанія КАТА. 

Прес-служба конкурсу

 


     
0
 
 
22478
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
 
Партнери конкурсу
 
Спонсори конкурсу