Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 
 

Тарас Зозулінський: «У цьому році лейтмотивом участі в конкурсі “Честь професії” було… знайти роботу»

21.05.2012

Тарас Зозулінський, переможець конкурсу «Честь професії 2012» в номінації «Кращий матеріал з громадською позицією» за публікацію «Жорстока правда з-за грат»  розповідає, чому важливо брати участь в професійних журналістських конкурсах.   

Тарас живе у Львові і є фрілансером, що працює для кількох видань. Захоплюється подорожами малими містечками та селами України, де ще збереглися архітектурні пам’ятки, а також театром, музеями, кіно та книгами.


- Тарасе, ви активно берете участь та подаєте роботи від найпершого конкурсу «Честь професії», вже декілька раз були в числі номінантів і нарешті перемогли. Які відчуття?  

- Зобовязання та подяки. Перед тими людьми, які зробили цю перемогу можливою. Насправді на стелі переможця, поруч із моїм ім’ям, мали б бути викарбувані й імена журналістів, редакторів та назви ЗМІ, яким я завдячую своїм досягненням. Тих, які навчають та допомагають у роботі. Тож користуючись нагодою хочу ще раз подякувати Юлії Мостовій та Олександрі Примаченко (Дзеркало тижня), Андрію Лаврику (“Український тиждень”), Володимиру Шарову (“Юридичний вісник України”), Олегові Ониську (тижневик “ZIK”). І звісно колективам перелічених видань. 

Власне, це перед ними у мене є зобовязання – й надалі працювати у журналістиці. Чесно працювати. І не піти з цієї професії, хоча останній рік із роботою вкрай складно. Це за кордоном бути фрілансером вважається престижно. А в Україні? Поняття «вільний журналіст» у нас – це справді вільний. Насамперед від грошей.

- Скільки робіт ви подали на конкурс цього року? 

- Нехай мене журі вибачить, що змусив їх читати так багато своєї писанини – надіслав більше десяти матеріалів. У майбутньому буду скромнішим! 

- Чи сподівалися ви перемогти саме в номінації «Кращий матеріал з громадською позицією» чи бажали бути відзначеним в іншій номінації? 

- Не очікував нагороди у жодній номінації – з огляду на іменитий склад учасників конкурсу. Адже вільному журналісту складно змагатися із відомими газетами та телеканалами, які для фінансового забезпечення підготовки матеріалів можуть собі дозволити виділити чималі кошти. Та й конкуренція була шалена.

- Що мотивує вас брати участь в професійних журналістських конкурсах?  

- Відверто? У цьому році лейтмотивом участі в конкурсі Честь професії було… знайти роботу. Йдеться про працевлаштування у штат, а не дописування у різні видання. От думав прочитають редактори мої публікації, і відразу посиплються пропозиції співпраці. Наївний. А може все ще попереду? 

- В яких ще конкурсах крім «Честь професії» ви брали участь цього року? 

- Похвалюся: нещодавно мене обрали одним із фіналістів конкурсу для журналістів – «Репортери для репортерів - Журналістська премія Східного партнерства» - Eastern Partnership Journalistic Prize (http://fundacjareporterow.pl/nasze-projekty/finalisci). Відомі польські журналісти, серед яких Павел Решка, Роман Дашчинський, Войцех Цесля високо оцінили серію моїх розслідувань “Наркомафія у Львові” (http://informator.lviv.ua/b/index.php/2011-04-07-11-48-33/2011-04-07-11-50-14/item/79-shukaesh-narkotiki?-zvertaysya-v-militsiyu , http://informator.lviv.ua/b/index.php/2011-04-07-11-48-33/2011-04-07-11-49-18/item/80-narkotorgovtsi-v-pogonah). 

- Як переможець що ви можете побажати учасникам наступних конкурсів «Честь професії» в якості напуття?

- Обовязково брати участь у професійних конкурсах – грошей не заробите, а от контакти серед колег стануть в пригоді. Буде до кого звернутися за порадою. Та й у матеріалах інших конкурсантів можна побачити зачіпки і піддивитися схеми проведення того чи іншого розслідування. 

- Що ви вкладаєте в поняття «честь професії»? 

- Честь професії – це жити журналістикою. Служити правді та справедливості. Можливо таке трактування для багатьох буде занадто ідеалізованим – на фоні зростаючої кількості замовних та проплачених статей. 

Відомий журналіст та редактор львівської газети “Ратуша” Микола Савельєв розповідав, що у журналістику здебільшого ідуть із трьох причин: гроші, влада та слава. Але підкреслив: насамперед є задоволення від роботи – коли ти отримуєш кайф від написання і результатів своєї діяльності. 

- Нововведенням цього року був грошовий приз в 1000 доларів. Чи було це для вас приємною несподіванкою? Як ви плануєте витратити гроші? 

- Хотілося б так пафосно написати – мовляв, використаю для фінансування майбутніх журналістських розслідувань. Але не буду обманювати – насамперед повіддаю борги.

Дарія Віннікова для konkurssmi.org      
0
 
 
358105
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
ГУРТ Детектор Медіа
 
Партнери конкурсу
USAID Internews SIDA
 
Спонсори конкурсу