Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 

Номінація: «Надія журналістики»

Критерії:

- номінація відкрита для всіх журналістів, яким не виповнилося 25 років на момент подання заявки,
і хто раніше не попадав в «список фіналістів» (5 кращих робіт) в цій номінації.

- Роботи, подані на цю номінацію, можуть відноситися до будь-якого жанру журналістики.

Усі роботи, подані в цю номінацію, можуть бути також номіновані на присудження спеціальних призів та інших нагород, оголошених Організаторами конкурсу "Честь Професії"
  • оцінка від 1 до 10 за десятибальною шкалою (1- мінімальна оцінка, 10 - максимальна; ви можете використовувати тільки цілі бали);
  • ви можете висловити особливу думку стосовно кожної з робіт у спеціальній формі. розташованій під роботою


Усі роботи, подані в цю номінацію, можуть бути також номіновані на присудження спеціальних призів та інших нагород, оголошених Організаторами конкурсу "Честь Професії"

 

««Депутати сказали сільському голові – «Геть!»»»

Левенець Василь  | Друкована робота

 

Лише один представник громади села Бодаки підтримав Олексія Шандрука

Депутати Бодаківської сільської ради висловили недовіру Олексію Шандруку. Таке рішення шляхом таємного голосування підтримали дванадцять депутатів із п'ятнадцяти. На 22-й позачерговій сесії сільської ради, яка відбулася 15 травня, лише один із присутніх обранців громади проголосував на користь сільського голови.

Сам Олексій Шандрук на сесію не прийшов, що змусило депутатів тимчасово обрати головуючого та секретаря, які і провели засідання. Значна частина депутатів, за їх же словами «спантеличені і обурені поведінкою колишнього представника Блоку Юлії Тимошенко Олексія Шандрука». Вони звинувачують голову у «розпалюванні міжусобиць, тиску на підприємців села, вимаганні грошей, провокаціях щодо педагогічного колективу школи, закритті закладів дозвілля». Це стверджують як місцеві підприємці Микола Шандрук, Оксана Гривас, так і сільські депутати, вчителі Оксана Дячина, Віктор Дячина, Людмила Шандрук, Юлія Ревіцька та інші.

Депутати визнали незадовільною роботу Олексія Шандрука та вирішили звернутися до контрольно-ревізійного управління для здійснення перевірки роботи бухгалтерії сільської ради, оскільки бухгалтер Оксана Лукащук відмовилася на вимогу депутатів зайти на сесію і відзвітувати про використання спонсорських коштів. Цікавило представників громади й те, де знаходиться персональний комп'ютер, який подарувало Бодаківській сільській раді ТОВ «Євішовіце», а також причини звільнення попереднього бухгалтера сільради Валентини Рейтерович.

Врешті, сесія порушила перед Верховною Радою України клопотання про призначення позачергових виборів голови с. Бодаки. Остаточно сільські депутати вгомонилися, коли поклали обов'язки сільського голови на секретаря сільради Оксану Савчук та зробили у трудовій книжці Олексія Шандрука запис «відсторонений від виконання обов'язків сільського голови».            Спроби зреагувати на недоліки у роботі місцевої влади були й раніше. Керівництво райдержадміністрації 25 червня 2008 року на засіданні виїзної колегії заслухало звіт Бодаківського сільського голови щодо здійснення виконавчим комітетом сільської ради делегованих повноважень в галузі бюджету, у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього середовища, щодо забезпечення правопорядку, охорони прав, свобод, і законних інтересів громадян. 1 липня 2008 року, за результатами розгляду звіту, голова РДА Олег Островський видав розпорядження, яким визнав недостатньою роботу виконавчого комітету Бодаківської сільської ради.

У грудні 2008 року проведено повторну перевірку роботи виконавчого комітету, про що складено відповідний акт. Відтак, сільський голова був зобов'язаний у тижневий термін проінформувати райдержадміністрацію про прийняте рішення або вжиті заходи за результатами перевірки. Втім станом на 12 травня 2009 року такої інформації у РДА не надходило.

А ось реакція пересічних мешканців села на рішення, прийняте сесією, була різною, хоча більшість дотримується думки, що цю проблему можна вирішити без зайвої метушні і галасу. Для багатьох сільчан випадок із Олексієм Шандруком став прикрою несподіванкою та приводом для ще більшого розчарування у владі.

Кореспондент «Народного слова» отримав коментарі з цього приводу у самого Олексія Шандрука. У інтерв'ю голова сільської ради виклав власне бачення перипетій довкола своєї особи.

Депутати звинувачують Вас у розпалі міжусобиць, тиску на місцевих підприємців, вимаганні від них грошей, провокаціях щодо педагогічного колективу школи, закриття будинку культури. Прокоментуйте ці звинувачення.

- Усі претензії перебільшені. Адже наводити лад у селі – робота невдячна, виникає багато непорозумінь. Так, основна група депутатів сільської ради є підприємцями. Відповідно вони лобіюють власні інтереси. Маючи заклади торгівлі в приміщеннях, які перебувають на балансі сільської ради(дитсадок тощо), вони не мають відповідних дозволів, не сплачують податків та плати за оренду землі до місцевого бюджету. Про це довідалися контролюючі органи. Контролери тимчасово припинили діяльність деяких підприємств, а їхні власники звинувачують у цьому мене. На одній з сесій підприємців зобов'язали оформити необхідні документи до кінця 2008 року, а уже 26 грудня 2008 року депутати вирішили продовжити цей термін до кінця квітня 2009 року. Цього рішення я не підписав.

Стосовно будинку культури, він зараз не діє, бо немає відповідальних художніх керівників, які, крім дискотеки, вміли б проводити й інші святкові заходи. А дискотека, яку там проводили без підтверджувальних документів, дозволів і угод із сільською радою, не приносила користі бюджету села.

Скандали в школі стали уже загальновідомими. Дійшло до того, що школярі прикували одну з учениць наручниками до батареї. Дирекція зловживає своїм службовим становищем, неналежно виконують свої обов'язки вчителі.

На сесії бухгалтер сільської ради відмовилася звітувати про надані ТОВ «Єшовіце» спонсорські кошти і персональний комп'ютер. Як їх використала сільська рада?

- Комп'ютер зберігається у мене в дома, оскільки вікна у сільській раді не загратовані, тож його легко викрасти. За гроші – 9 тис. грн.- зробили центральне освітлення села, встановили 12 нових ліхтарів і відремонтували старі. Гроші йшли на оплату рахунків за електроенергію тощо. Додаткові 500 грн. видали до Дня Перемоги: чотирьом ветеранам- по 50 грн., та 14 інвалідам- по 20 грн.

І все ж, Збаразька РДА зробила зауваження стосовно роботи виконавчого комітету сільради…

- Цих зауважень не було б, якби депутати підтримали мене у реалізації поставлених завдань.

Ви були відсутні 15 травня на позачерговій сесії: депутати Вас не повідомили чи Ви проігнорували їхнє запрошення?

- 14 травня до мене прийшли депутати, повідомили, що хочуть скликати сесію. Але для скликання сесії не було підстав. Тим паче, що на сесії 28 квітня я відзвітував про свою діяльність. Та й часу на підготовку не було, тому я дав письмову відповідь проте, що на сесія буде скликана у двотижневий термін на вимогу депутатів.

Чи визнаєте Ви рішення позачергової сесії сільської ради?

- Ні. Мене може зняти із посади лише референдум, проведений у селі, або ж якщо суд визнає, що я не виконую своїх посадових обов'язків. Лише тоді депутати можуть звільнити мене з посади шляхом голосування.

Василь ЛЕВЕНЕЦЬ

Інформація про конкурсанта:

Василь ЛЕВЕНЕЦЬ – Кореспондент, Газета Збаразької районної ради, райдержадміністрації і трудового колективу «Народне слово». Досвід у журналістиці – 1 рік

 
 

Думка журі

 
 
[повернутися до переліку робіт]
[повернутися до переліку номінацій]

   
 
4571
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
ГУРТ Детектор Медіа
 
Партнери конкурсу
USAID Internews SIDA
 
Спонсори конкурсу