Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
[Забули пароль?]
 
закрити
 
 
 
 
 
Головна  
 

Номінація: «Надія журналістики»

Критерії:

- номінація відкрита для всіх журналістів, яким не виповнилося 25 років на момент подання заявки,
і хто раніше не попадав в «список фіналістів» (5 кращих робіт) в цій номінації.

- Роботи, подані на цю номінацію, можуть відноситися до будь-якого жанру журналістики.

Усі роботи, подані в цю номінацію, можуть бути також номіновані на присудження спеціальних призів та інших нагород, оголошених Організаторами конкурсу "Честь Професії"
  • оцінка від 1 до 10 за десятибальною шкалою (1- мінімальна оцінка, 10 - максимальна; ви можете використовувати тільки цілі бали);
  • ви можете висловити особливу думку стосовно кожної з робіт у спеціальній формі. розташованій під роботою


Усі роботи, подані в цю номінацію, можуть бути також номіновані на присудження спеціальних призів та інших нагород, оголошених Організаторами конкурсу "Честь Професії"

 

« ««Дотик Бога» — «безпечний» кайф»»

Макара Анастасія | Друкована робота

 
 

Який може стати зброєю нового тисячоліття…

 

У пострадянському просторі з’явився новий вид наркотиків — музика на основі бінауральних хвиль. На думку експертів, він не менш безпечний для людини ніж героїн чи кокаїн. Але залежна молодь з’являється вже і в Україні. Інтернет-сторінки майоріють закликами «Дешево! Легально! Безпечно!».

 

Сайти пропонують охочим величезний спектр аудіонаркотиків, серед яких популярними є з ефектом оргазму, дії кокаїну, марихуани, алкоголю, ЛСД, ефектом дотику Бога, сплячого янгола, ефектом щастя, любові, відчуттів на краю безодні та інші.

Що ж це за новий вид наркотиків, який пропагує безпечний кайф, змушує тебе придбати його, але відповідальності за наслідки від його дії ніхто не несе?!

 

Звернемось трошки до історії.

Хто почав розповсюдження цифрових наркотиків у нашій країні прослідкувати вже неможливо, але творили їх, безперечно люди, котрі досліджували вплив бінауральних хвиль в якихось військових лабораторіях. Вже зараз можна говорити про існування нейрозвукової зброї, яка без стрільби знищує ціле покоління.

 

У роки Першої світової війни, у багатьох розвідках світу з’явилася секретна інформація про те, що Німеччина веде розробки принципово нової зброї, яка здатна звуком вбивати людей, ба-навіть більше, збивати аероплани. Щоправда, тоді жодна розвідка не змогла отримати ні зразків, ні креслень секретних німецьких розробок. Тільки наприкінці 30-х років ХХ століття розвідникам вдалося довести, що досліди німців зі створення звукової зброї ідуть повним ходом.

 

Вчені нацистської Німеччини сотні разів випробовували його на ув’язнених і вияснили, що певні звукові частоти викликають у людей відчуття страху та паніку, а деякі  можуть взагалі зупинити серце чи навіть розірвати внутрішні органи.

Березень 1940 року. З конвеєра одного з масштабних німецьких заводів сходить партія грамплатівок із записами популярних англійських виконавців. На кожній, крім пісень, записаний інфразвук, який не чує для людського вуха. Платівки призначені для продажу в Англії і мають викликати у всіх слухачів відчуття жаху, запаморочення голови, психічні розлади і навіть смерть. Упродовж місяця величезна партія «музичних вбивць» з успіхом розходиться Туманним Альбіоном, але очікуваного результату нема: жодного випадку смерті чи сказу під час прослуховування. Згодом вияснили, що німецькі дослідними просто не розрахували, що програвачі  просто не можуть відтворювати ті шуми.

У квітні 1945 році, в одному з німецьких міст, американські військові спеціалісти виявили величезну зброю дивної форми. Спеціальна комісія, створена для її вивчення, дійшла висновку, що цей пристрій є тією секретною зброєю Третього рейху, яка працює на основі звукових хвиль. Американські спеціалісти почали досліди. Перші експерименти принесли приголомшливі результати: акустична установка, якщо її наводили на предмети, розривала їх, мов ганчірку. Але найбільш вражало те, що у певному режимі вона видавала звукові частоти, які порушували дихання, роботу серця, викликали нестримний головний біль та галюцинації.

 

Після тривалого вивчення таємної зброї, вчені визначили, що бінауральні ритми — це артефакт роботи головного мозку, уявні звуки музики, яку мозок сприймає («чує»), хоча реальні звуки відсутні. Щоб спостерігати бінауральні ритми, достатньо надягнути навушники, в яких на різні вуха подаються сигнали, що трохи відрізняються за частотою, а різницю сигналів мозок сприймає як природні биття низької частоти. Для того, щоб такі биття були відчутні, їх частота повинна бути між 1,000 та 1,500 Герц, а різниця частот не вище 30 Герц.

Бінауральні ритми є предметом дослідження нейрофізіологів, зокрема тих, котрі займаються вивченням слуху. Крім того, бінауральні биття впливають на головний мозок, викликаючи в ньому хвилі, які можуть бути зареєстровані за допомогою електроенцефалографії. Теорія бінауральних ритмів заснована на дії на мозок сигналом з певною частотою, який вступає в резонанс з відповідним ритмом мозку і призводить до посилення відповідного стану свідомості. Завдяки цьому ефекту в Американських лабораторіях були розроблені аудіо файли, які імітують відповідний стан, в тому числі і наркотичного сп’яніння.

Найгірше, що адміністрації сайтів пропагують вживання аудіо наркотиків, прикриваючись тим, що прослухавши трек тривалістю 30-40 хвилин у людини може підвищитись ефективність навчання, поліпшується пам’ять та ін. Та водночас вони не рекомендують прослуховувати аудіо файли людям з порушеною психікою та з психічними захворюваннями, мовляв, це може призвести до їх загострення чи то стану тривоги!  

Але бінауральні ритми в діапазонах тета- і дельта-хвиль можуть викликати як стан творчого піднесення, розслаблення, служити снодійні засобом, так і призвести до психічних розладів. Це все, у більшості випадків, залежить від самої людини, її емоційного стану.

Нове захоплення молоді ні в кого не викликає подиву, адже батьки бачать, що їхня дитина сидить вдома за комп’ютером і в навушниках щось слухає. А що саме, знають тільки вона. Автор цієї публікації дізналася про аудіо наркотики з розмов одноліток. Спершу сильно здивувалася коли почула, що таке явище взагалі існує. Виходить, таки справді є.

Головний лікар Обласного наркологічного диспансеру Василь Кручениця каже, що наразі серед пацієнтів аудіозалежних не було. 

 

«Єдине, що наркотики в навушниках безпечніші за пігулки, адже не мають хімічного ефекту, — розповідає доцент кафедри соціальної роботи та соціології факультету суспільних наук УжНУ Маргарита Вовканич. Можливо, це позитивно, адже в реальності ми маємо проблему зі справжніми наркотичнозалежними, що є проблемою масового характеру».

Люди знаходять для себе певні захоплення, гадаючи, що вони допоможуть відійти від повсякденних проблем, але у будь-якому випадку, ми не повинні забувати про те, що живемо в реальному світі та занадто не відволікатися від навчання та роботи. Не відомо в якій «упаковці» та з якою метою прийдуть до нас подібні наркотики, якого характеру набудуть серед мешканців планети. Та все ж, звернувшись до історії, потрібно пам’ятати, що є небезпека, що цей безпечний кайф може стати новою зброєю масового характеру.

 

Інформація про конкурсанта:

 

Макара Анастасія Вікторівна, Кореспондент відділу новин, Газета обласної ради і обласної державної адміністрації «Новини Закарпаття». Досвід у журналістиці - 4,5 роки

Професійні нагороди, відзнаки:

- Сертифікат учасника тренінгу «Роль ЗМІ у впровадженні новітніх підходів до народження дитини», проекту «Здоров’я Матері та Дитини» за підтримки Американського Посольства.

- Сертифікат учасника по програмі першого модулю проекту «Університет журналістської майстерності» — «Сучасна журналістика. Світовий досвід, українські реалії та шлях до професійного розвитку», організований Українською Асоціацією Видавців Періодичної Преси.

- «Сердечна подяка» за висвітлення подій, які розвивають нашу країну — Всеукраїнського конкурсу композиторських талантів «Спалахи Багаття»

- Сертифікати учасника у міжнародних таборах-семінарах: «Відкриваємо гуманітарне право» та «Паліативна опіка» у рамках проекту «Польща — Україна — разом до спільного майбутнього» за підтримки Міністерства Закордонних Справ Республіки Польщі. За активну волонтерську діяльність, участь у польсько-українському навчальному нагороджена Подякою від координатора проекту з Українського боку.

 - За успіхи у навчанні, активну громадську позицію та з нагоди Дня журналіста неодноразово нагороджена Грамотами від ректора УжНУ М.М.Вегеша та декана філологічного факультету УжНУ Ю.М. Бідзілі.

 - Диплом переможця національного конкурсу «Волонтер року-2009» у номінації  «Кращий волонтер року по зв’язках з громадськістю (PR)» Національного комітету Товариства Червоного Хреста України.

 

Думка журі

 
 
[повернутися до переліку робіт]
[повернутися до переліку номінацій]

   
 
2484
 
Наші партнери

Організатори
 
Генеральний телевізійний партнер
 
Інформаційні партнери
ГУРТ Детектор Медіа
 
Партнери конкурсу
USAID Internews SIDA
 
Спонсори конкурсу